Katedra Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego

Pracownicy Katedry:

     Urodzona w Nowym Sączu. Studia ukończyła na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Pracę doktorską pod tytułem „Rola wód otwartych w kształtowaniu miejskiego środowiska mieszkaniowego” wykonała pod kierunkiem prof. W. Cęckiewicza. Tytuł naukowy profesora nauk technicznych otrzymała z rąk Prezydenta RP Bonisława Komorowskiego w 2013 roku. Od roku 2013/14 jest dyrektorem Instytutu Projektowania Urbanistycznego i kierownikiem Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego.

 

     Zajmuje się szeroko pojmowanymi relacjami pomiędzy architekturą i naturą, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska mieszkaniowego i oceny jego jakości. Od roku 2003 prowadzi badania, również w skali międzynarodowej, dotyczące idei zrównoważonego rozwoju i projektowania zrównoważonego, włączając ten zakres zagadnień do dydaktyki. Realizuje ideę szerokiej edukacji środowiskowej poprzez otwarte wykłady dla różnych grup odbiorców. Jest autorką wielu publikacji w czasopismach fachowych i uczestnikiem międzynarodowych i krajowych konferencji.

 

     Autorka kilkudziesięciu publikacji w wydawnictwach naukowych, konferencyjnych i zawodowych. Autorka książek: „Kształtowanie zdrowego środowiska mieszkaniowego. Wybrane zagadnienia” i „Zrównoważone środowisko mieszkaniowe. Społeczne, oszczędne, piękne”.

Grażyna

Schneider-Skalska

prof. dr hab. inż. arch.

profesor

kierownik katedry

e-mail: gschneid@pk.edu.pl

tel: 12 628 20 22

p.217, ul. Podchorążych 1

projekt: Piotr Celewicz