PLAKAT MUZEUM LOTNICTWA WYSTAW

Katedra Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wystawę projektów studenckich I roku 2 semestru studiów, która odbywa się w Hangarze Głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego i została otwarta 19 czerwca 2023 roku. W ramach tej wystawy prezentowane są koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznej przed Budynkiem Głównym Muzeum, które powstały w trakcie projektu kursowego prowadzonego przez prof. dr hab.inż. arch Justynę Kobylarczyk wraz z zespołem prowadzących grupy ćwiczeniowe.

Praca nad tym projektem była dla studentów wyjątkową okazją do zmierzenia się z realnym wyzwaniem, jakim było stworzenie odpowiedniego przedpola dla reprezentacyjnego budynku kultury. Projektanci musieli uwzględnić potrzeby wszystkich potencjalnych użytkowników tej przestrzeni, a także odnieść się do istniejącego kontekstu kulturowego i przyrodniczego.

zapraszamy do galerii