walencja2024

Międzynarodowe Warsztaty Projektowe w Walencji

W dniach od 29.01.2024- 02.02.2024, odbyły się w Walencji Międzynarodowe Warsztaty Projektowe zorganizowane przez Universidad CEU Cardenal Herrera oraz Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej.

W Warsztatach wzięli udział pięciu studentów z Politechniki Krakowskiej z Wydziału Architektury oraz wielu studentów z 25 krajów studiujących na tych uczelniach wraz z profesorami.

Warsztaty poprzedzone były spotkaniem online z studentami biorącymi w nich udział, aby przybliżyć informacje odnośnie warsztatów, historię Walencji oraz przekazać formę zadania projektowego.

W pierwszy dzień warsztatów studenci poznali temat projektowy do realizacji w trakcie następnych pięciu dni trwania warsztatów. Celem było zaproponowanie rozwiązania „beach scenography”, czyli miejsca, które będzie dla ludzi i jednocześnie spełniało sześć różnorodnych funkcji. Autorami i koordynatorami zadania było znane i doceniane biuro z Aten AREA. Oprócz indywidualnych korekt z architektami, studenci mieli możliwość praktyki języka, zapoznania się z branżą, innego podejścia do świata architektury oraz integracji ze studentami z różnych krajów. W kolejne trzy dni studenci mieli zapewnione materiały i miejsce pracy, gdzie mogli kreatywnie rozwijać swoją koncepcję twórczą. W ostatni dzień warsztaty zakończyła ciekawą prezentacja dotyczącą osiągnięć i realizacji biura AREA oraz wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Prace studentów można było podziwiać na ogólnodostępnej wystawie na wydziale architektury w Walencji.

Głównym opiekunem i organizatorem warsztatów był profesor Andrés Ros Campos z CEU Valencia. Dzięki niemu w programie warsztatów znalazło się również poznawanie architektury rejonu Walencji Placa de la Ciutadella de Sagunt oraz Universidad Laboral Cheste. Odwiedzone miejsca były ogromną inspiracją i powiązaniem z historią, a także ciekawym, odmiennym spojrzeniem na architekturę.

Warsztaty w Walencji były świetną okazją do nauki i konfrontacji z różnymi pomysłami osób z całego świata jak również poznania miasta i zobaczenia niezwykle ciekawych obiektów architektonicznych.

 

Ze strony Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, w Warsztatach wzięli udział studenci:

Amelia Buda, Wiktoria Sitko, Weronika Skórska, Kamila Stypińska, Natalia Ptasińska pod opieką  dr hab. inż. arch. Patrycja Haupt, prof. PK.

 więcej na stronie